Ajurweda

Neldorado

"Ajus"(życie)i "Veda"(wiedza,nauka).W dosłownym tłumaczeniu Ajurweda oznacza-wiedzę o życiu.

Według nauk ajurwedyjskich życie czyli "Ajus" to nierozerwalny związek:umysłu,ciała i duszy.Medycyna ajurwedyjska nie ogranicza się do leczenia fizycznych(cielesnych)objawów chorób ale dostarcza wszechstronnej wiedzy o zdrowiu duchowym,mentalnym i emocjonalnym.
Dlatego w ajurwedzie tak ważny jest masaż.Jest on zbawienny dla ciała ale też dla emocji,poprawia zdrowie i wzmacnia siły życiowe. 

Ajurweda uczy w jaki sposób osiągnąć równowagę pomiędzy ciałem,umysłem i duszą.  Podaje niezwykle praktyczne rady dotyczące naszego dnia codziennego,dodające kreatywności,energii i siły aby uczynić nasze życie harmonijne i szczęśliwe.

Ajurweda traktuje ciało i umysł jako całość.Ajurwedyjska wiedza medyczna ujmuje człowieka holistycznie.Jest  to nauka o nas samych,pozwala  nam zrozumieć  naszą naturę i odkryć nasze potrzeby.  Zawiera nie tylko wskazówki dotyczące leczenia chorób,ale i przepisy na to – co jeść,jak dbać o siebie,jak żyć by pozostać w harmonii,szczęściu,zachowując zdrowie i długie życie.   Celem ajurwedy jest zachowanie zdrowia zdrowych i wyleczenie chorych.